Banorët të frikësuar, ujku zbret në qytetin shqiptar (VIDEO)
Në stinën e dimrit, shumë nga fshtarat shqiptarë ndjejnë rrezik për shkak të kafshëve të egra.

Në fshatin Dimc të Hanit të Elezit vitin e kaluar një fëmijë 5 vjeçar është kafshuar nga një ujk, derisa banorët vazhdimisht ndjeheshin të kërcënuar dhe me frikë.

Duket se ky vend nuk po ka qetësi nga ujqërit.

Prapë, mbrëmë kjo kafshë u shfaq në rrugët e fshatit Paldenicë, saktësisht tek vendi që banorët e njohur si qeshmja e Hetemit.
Shtuar më 09/12/2019, ora 14:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori