Banda e skifterëve shqiptarë në pranga, ishin kthyer në makth për banorët
Policia italiane ka vënë në pranga katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi dyshohen se janë autorë të rreth 100 vjedhjeve.

Sipas "Ansa" banda e shqiptarëve vepronte në krahinat e Riminit, Ankonës, Pesaro-Urbino Modena.

Operacioni i policisë nisi pak ditë më parë, duke marrë kështu shkak edhe nga numri i vjedhjeve kohët e fundit, veçanërisht në zonën e Valkonës.

Më 30 dhjetor në Saludecio, gjatë një tentative vjedhje, pronari i banesës arriti të mbante mënd targën e automjetit të autorëve. Pas hetimeve të policisë, rezultoi se makina ishte vjedhur në Rimini dhe pastaj këqyrjes së kamerave mjeti tip ‘Mazda’, u gjurmua në Fano. Kaq mjaftoi që policia të binte në gjurmë të hajdutëve, dhe më pas i vuri ata në pranga. Vijojnë hetimet për dokumentimin e plot të ngjarjes. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2018, ora 17:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori