Ban Ki-Moon, apelon për siguri në Kosovë
Ban Ki Moon
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki- Moon ka bwrw apel pwr rivendosjen e qetwsisw dhe tw sigurisw nw Kosovw, gjatw takimit tw sotwm me ministrin e Punëve të Jashtme tw Kosovës, Enver Hoxhaj në Nju Jork.

Ai shprehu domosdoshmërinë për siguri në Kosovë dhe përshëndeti rolin shumë pozitiv të KFOR-it në përmbushjen e këtij synimi.

“Ftoj të gjitha palët që kontribuojnë në qetësim të situatës. Përkundër që mund të ketë ndarje brenda të Këshillit të Sigurimit për çështje të caktuar lidhur me Kosovën, të gjithë anëtarët e mbështesin stabilitetin dhe paqen në Kosovë”, ka thënë Ki-Moon. /albeu.com/
Shtuar më 30/07/2011, ora 19:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori