Babai i Emirit të Katarit, kush është miliarderi që zbarkoi me jahtin luksoz në Sarandë (FOTO LAJM)

Një jaht luksoze me vlerë rreth 300 milion dollar zbarkoi sot në Sarandë, ndërsa mësohet se në të udhëtonte Hamad Bin Khalifa Al Thani.

Ky i fundit është babai i Emirit të Katarit Tamim bin Hamad Al Thani.

Babai i tij, i cili erdhi me jaht në Sarandë ka qenë Emir i Katarit deri në vitin 2013 kur edhe i hapi rrugën e fronit të birit.

Pasi zbriti në Sarandë, ai u prit nga në numër i madh makinash luksoze.


Jahti quhet "mrekullia" dhe ka një vlerë rreth 300 milion dollar. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2018, ora 14:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori