Babai i Aridit: Jam i shokuar, i kërkoj falje SHBA-së
Mediat botërore vazhdojnë të raportojnë për ngjarjen tragjike. Edhe pse 21 vjeçari është në burg, familjarët e tij janë vënë në shënjestër të medias. Në intervistën që transmeton Reuters, babai i Aridit ka thënë se eshte i shokuar nga ngjarja, ku djali i tij është autori i tragjedisë.

"Jam ende në shok. Nuk mund ta besoj çfarë ka ndodhur", ka thënë Murat Uka.
"Më vjen me të vërtet keq për atë që ka ndodhur", ka vijuar ai. "I shpreh ngushëllimet e mija të thella, popullit amerikan dhe u kërkoj falje shqiptarëve. Populli amerikan është miku më i mirë i atij shqiptar", ka përfunduar Murati, babai i Aridit.
Shtuar më 03/03/2011, ora 16:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori