Atentati që tronditi Vlorën, kapet i dyshuari me dy emra
I vrari, Vasil Dervishaj
Vrasja që tronditi Vlorën vetëm një vit më parë është zbardhur.

KapetItali dhe ekstradohet drejt Shqipërisë një 32-vjeçar i dyshuar për vrasje.

Nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Milano, Itali, i shtetasit shqiptar E. A. alias A. M., 32 vjeç, lindur në Memaliaj.

Sipas policisë ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Z.Q.K Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

32-vjeçari dyshohet se është autori i ngjarjes së ndodhur në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, ku është vrarë me armë zjarri shtetasi V. D.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Roma, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë.
Shtuar më 07/12/2019, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori