Arrestohet polici në Durrës, lejonte ndërtime pa leje
Një punonjës policie është arrestuar nga SHÇBA nën akuzën e shpërdorimitdetyrës.

Punonjësi i policisë Muharrem Haka, 57 vjeç, me detyrë inspektor policie (SPZ) në Komisariatin e Policisë Durrës.

Për Hakën, gjykata kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale të “Shpërdorimitdetyrës” dhe “Korrupsionit pasiv”.

Sipas burimeve ai perfitonte shuma parash dhe lejonte ndrtime pa leje në zonën që mbulonte. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2018, ora 18:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori