Ambasadori austriak: Urrejtja sjell urrejtje, ka ardhur koha për dialog
Pothuajse të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në krizë të thellë dhe kanë bërë thirrje për zgjidhje të saj, nëpërmjet dialogut mes palëve.

Ditën e sotme, thirrja për palët vjen nga ambasadori austriak në Tiranë, Johan Sattler, i cili ka folur nga qyteti i Patosit lidhur me situatën politike në vendin tonë.

“Urrejtja sjell urrejtje, duhet të ndryshojë retorika. Partiotët t'i zgjasin dorën njëri tjetrit, ka ardhur koha për dialog', ishte mesazhi i sotëm i ambasadorit Sattler
Shtuar më 15/05/2019, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori