Ambasada e SHBA-së jep njoftimin e rëndësishëm për studentët, deri kur kanë afat
Amabasada e SHBA-së në Tiranë ka dhën një njoftim mjaftë të rëndësishëm për studentët shqiptarë të cilët janë të interesuar për programe studimi në Amerikë.

Me anë të një postimi në Facebook, njoftohet se data e fundit e aplikimeve ëhstë më 31 dhjetor, dhe të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë nga linku i publikuar në statusin e ambasadës.

Postimi i Plotë:

"🇦🇱️ | Aplikimet janë të hapura deri në 31 dhjetor për Global UGRAD, një program i konceptuar për t’i ekspozuar studentët ndaj sistemit arsimor, shoqëror dhe kulturor amerikan. Për kriteret, udhëzimet për aplikim dhe këshilla, klikoni këtu: https://bit.ly/2S7sdVg
Për pyetje të tjera ju lutemi shkruani në: [email protected]

🇺🇸️ | Applications are open until December 31 for Global UGRAD, a program designed to expose university students to the U.S. educational system, society, and culture. For requirements, application guidelines, and instructions, click here: https://bit.ly/2yv3l2g
For additional questions, please contact: [email protected] #ExchangeOurWorld"
Shtuar më 16/12/2018, ora 08:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori