Ambasada amerikane thirrje për 2 marsin: Në protestat e kaluara ka patur dhunë, bëni kujdes
Presidenti Ilir Meta ka thirrur në protestë gjithë shqiptarët me dy mars.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i bën thirrje qytetarëve të saj në Tiranë që të tregohen të kujdesshëm ditën e 2 marsit gjatë kohës që zhvillohet protesta e thirrur nga Presidenti Meta në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

“Një tubim politik pritet të zhvillohet në 2 Mars 2020 duke filluar rreth orës 5:00 pasdite. Kohëzgjatja e tubimit të pritshëm nuk dihet. Demonstratat e kaluara kanë përfshirë dhunën. Forcat e sigurisë kanë përdorur topa uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat.

Personeli i Ambasadës amerikane dhe anëtarët e familjes janë të lutur për të shmangur zonën ku janë mbledhur demonstruesit.

Veprimet për të ndërmarrë:

-Shmangni vendet e mundshme të protestës përfshirë Bulevardin Kombëtar.

-Monitoroni median lokale për azhurnime.

-Jini të vetëdijshëm për vendndodhjen tuaj.

-Mbani një profil të ulët”.

Shtuar më 28/02/2020, ora 15:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori