Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Aktori i njohur pro Teatrit: Më kanë sharë edhe nga nëna!
Artistët nuk kanë ndërmend që të tolerojnë shembjen e Teatrit dhe për këtë organizojnë cdo ditë takime ku aktorët mbajnë edhe fjalën.

Ama ka edhe nga ata që janë pro shembjes së Teatrit.

Aktori Laert Vasili është një prej tyre, por mesa duket është pritur shumë ashpër nga kolegët.

Ai i ftuar në Neës24 ka treguar si është sharë nga artistët.

“Nuk bëhet fjalë për shumicë apo pakicë. Bëhet fjalë për shumicën e aktorëve të cilët ndonëse nuk marrin mikrofonin të bërtasin dhe të ofendojnë. Tani mbaruan me ne dhe nisën me nënat tona.

Ajo që zhvillohet para teatrit kombëtar ka kaluar në fyerje dhe epitete të padobishme. Vetëm artistët s’mund të flasin kështu. Mua më kanë quajtur qurrash, lëtyra….edhe termin bira kur*ash. Se na ndajnë dy pikëpamje s’do nisim të shahemi nga nëna”, tha Vasili. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2018, ora 21:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori