Aksion si në filma në Greqi, roli i shqiptarit në trafik
Një operacion i Policisë greke ka arrestuar katër persona mes tyre një shqiptar, pasi u kapen me 6.5 kg drogë dhe 6150 euro.

Sipas mediave, në momentin e ndalimit shqiptari paraqiti një dokument identifikimi të rreme italian. Shqiptari u vu re nga policia teksa po transportonte 1 kg droge nga një mjet në një mjet tjetër.

Policia u përpoq të ndalonte automjetin në të cilin u dërgua droga. Gjatë ndjekjes, shoferi makinës bënte edhe manovra duke ecur me shpejtësi.

Ndërsa policia ka përdorur edhe armët për të detyruar shoferin të ndalonte, i cili fillimisht u përplas me tre makina policie, ku si pasojë u plagos nje efektiv.

Në makinën ku ndodhej droga ishin tre grekët, ku njëri prej tyre u ankua se nuk ndihej mirë nga gjendja shëndetësore, për këtë arsye ai u dërgua në spital, por pas ekzaminimeve u dërgua në paraburgim.

Më vonë policia lokalizoi edhe 37-vjeçarin shqiptar, i cili dorëzoi drogën. Nga kontrolli, policia tha se shqiptarit iu gjetën edhe 5.5 kg drogë në një depo, ndërsa iu sekuestruan edhe 6,165 euro.Shtuar më 21/10/2020, ora 13:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori