Aksion në të gjithë Shqipërinë kundër të fortëve, lëshohen 20 urdhër-ndalime
Një megaoperacion kundër grupeve kriminale po zhvillohet sot nga Policia e Shtetit.

Operacioni përfshin edhe personat që u arrestuan në Gjirokastër dhe Lazarat. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuarterren të shoqëruar edhe nga reparti RENEA.

Ndërkohë që nga operacioni kanabis është zbuluar sot edhe në Lazarat, ku janë ndaluar dy gra.

Të gjithë personat e arrestuar akuzohen për prodhim dhe trafik ndërkombëtar droge dhe grup të strukturuar kriminal


Gjithashtu janë lëshuar nga Prokuroria 20 urdhër-ndalime.


Shtuar më 12/09/2019, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori