Aksidentuan për vdekje babë e bijë, merret vendimi për dy shoferët në Korçë
Gjykata e Korçës">Korçës ka dhëne masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për dy shoferët në Korçë të cilët aksidentuan për vdekje me makinë tre ditë më parë babë e bijë.

Gjykata vendosi ‘arrest me burg’ për Petrit Kupe, 61 vjeç, banues në Drithas, si edhe Laurenc Pallashi, 29 vjeç, banues në Zerec.

Viktimë nga aksidenti mbeti 32-vjecari Sokol Hoxha si dhe vajza e tij 6-vjecare të cilët po ecnin në trotuar.


Njoftimi i Policisë i Korçës">Korçës:

Policia e Korçës">Korçës bën të ditur se specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

Petrit Kupe, 61 vjeç, banues në fshatin Drithas, si edhe

Laurenc Pallashi, 29 vjeç, banues në fshatin Zerec.

Arrestimi i tyre u bë pasi mbrëmjen e datës 9 nëntor në unazën e qytetit të Korçës">Korçës, duke drejtuar respektivisht mjetin tip ‘Volkswagen’ me targa AA837JU dhe mjetin tip ‘Benz’ me targa AA831AA, janë përplasur me njëri-tjetrin dhe kanë dalë nga rruga, duke sjellë si pasojë, vdekjen e shtetasit S.H, 32 vjeç dhe të vajzës së tij shtetases P.H, 6 vjeçe, banues në Korçë, të cilët kanë qenë duke ecur në trotuar.
Shtuar më 11/11/2018, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori