Aksidenti i Velipojës/ Viktimat nuk kishin konsumuar alkool
Asnjë prej viktimave të aksidentit të dy ditëve më parë në Velipojë, nuk kishte konsumuar alkool, përpara ngjarjes. Autopsia e kryer në morgun e Shkodrës ka dalë në përfundimin se viktimat vdiqën si pasojë e asfiksisë nga uji kur ata përfunduan në kanalin e Hidrovorit në Vilun, por ata nuk kishin konsumuar pije alkoolike me heret.

Ky rezultat con në mendimin se mungesa e sinjalistikës rrugore dhe ndricimi kanë ndikuar në daljen e mjetit nga rruga, sikurse u dyshua edhe në fillim. Nga aksidenti i ndodhur në zonën e Velipojës humbën jetën katër të rinj, dy prej të cilëve italianë.
Shtuar më 04/08/2016, ora 17:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori