Aksidenti i frikshëm në Tanzani, 86 të vdekur dhe qindra të humbur
Një aksident i frikshëm ka tronditur Tanzaninë ditën e sotme. Një anijë është fundosur në lumin Victoria duke lenë të vdekur 86 persona dhe qindrahumbur.

Mësohet se shkak i fundosjes së anijes është mbipesh pasi kishte 300 pasagjerë në guvertë. Ndërkaq pritet që numri i viktimave të rritet ndërsa deri tani janë shpëtuar vetëm 36 persona./albeu.com/
Shtuar më 21/09/2018, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori