Ademi e revoltuar: Ajo çka ndodhi sot do të zhbëhet
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi tha se ajo që u bë sot në Shkodër do të zhbëhet.

Në fjalën e saj para qytetarëve pas konstituimit që PS bëri për
këshillin bashkiak, Ademi garantoi se do të vazhdojë të jetë kryetare e bashkisë derisa të garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Mënjëherë pas përfudimit të mbledhjes ka ardhur edhe reagimi i parë nga socialsitët. Deputetit Taulant Balla në një postim në rrjetet sociale, përgëzon zgjedhjen e këshilltarëve të rinj dhe shkruan se për zgjedhjen e kryebashkiakut të ri “institucionet e ngarkuara nga Kushtetuta dhe ligji duhet të marrin përgjegjësitë që ju takojnë në situatën e krijuar.”

Ndërkohë në Shkodër situata vazhdon të jetë e tensionuar. Protestuesit janë përplasur me forcat e policisë, madje kanë sulmuar dhe deputetin e Partisë Socialiste, Tom Doshin.
Shtuar më 19/08/2019, ora 13:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori