A po e fut Ilir Meta në burg? Përgjigja e Tahirit nuk lë vend për koment
Pëlqej
Ndërkohë që pyetej vazhdimisht se kush mendonte se ia kishte kurdisur akuzat dhe kishte dorë në gjithë këtë që po i ndodhte, Tahiri refuzoi të jepte emra konkret, por u mjaftua duke përsëritur vazhdimisht frazën: "Nëse do të doja mund të kisha bërë shumë miq dhe jo armiq në politike duke blerë njerëz. Por, unë zgjodha ta kisha armik Ilir Metën..."., - tha Tahiri duke bërë të kuptueshme çdo gjë edhe pse përmes rreshtave.


Tahiri e përsëriste frazën në fjalë duke shtrënguar edhe grushtet në ekran prej gjendjes së rënduar psikologjike dhe me zërin që ngrihej sa herë përmendej Meta.

Akuzat e Tahirit ndaj Metës vijnë në një kohë kur në media është përmendur vazhdimisht lidhja e kreut të shtetit me kreun e akuzës, Adriatik Llalla duke bërë që të ngjisin jo pak në publik këto deklarata por edhe mendimi se Meta qendron pas gjithçkaje që po i ndodh atij. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2017, ora 13:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori