A ka rrezik për Luftë të Tretë Botërore?!
Ngjarja në Paris ka shtuar dozat e frikës. Një tezë tepër e rrezikshme është ajo se afër po na pret Lufta e Tretë Botërore.

Kështu tha Papa Francesku, por deklarata e tij u mbështet edhe nga kryeministri francez, Manuel Valls dhe të tjerë.

Valls u shpreh se Parisi ndodhet në shtet-rrethim dhe shtoi se kryeqyteti francez mund të goditet sërish nga ekstremistët.

Asgjë tashmë nuk është e pamundur. Në Siri dhe në Irak ka nisur lufta kundër ISIS, ndërsa IS nga ana tjetër po kryen disa terrore në Evropë.

Iraku, Siria dhe shtete të tjera ndodhen tashmë në luftë dhe se një luftë mbarëbotërore mund të jetë ide e rrezikshme, por ka gjasa të ndodhë./Albeu.com/
Shtuar më 14/11/2015, ora 23:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori