A ishte Facebook me standard të dyfishtë?!
Pas masakrës së Parisit, rrjeti social Facebook ka ofruar mundësinë që fotoja e profilit të mund të shoqërohet me ngjyrat e flamurit francez.

Kjo në shenjë solidariteti me viktimat nga sulmi terrorist që ndodhi të premten në kryeqytetin francez.

Të shumtë kanë qenë ata që kanë thënë se përse Facebook nuk vendosi flamurin libanez, kur javën e kaluar në shtetin liban u vranë 43 persona nga një sulm kamikaz.

Shumë mendojnë se Facebook në rastin konkret u tregua “hipokrit” dhe me dyftyrësi. /Albeu.com/
Shtuar më 15/11/2015, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori