A është rastësi? "The Simpsons" parashikoi veshjen e Kamala Harris ditën e inagurimit
Çdo ngjarje që ndodh më shumë binden përdoruesit e rrejteve sociale që “The Simpsons” kanë parashikuar që Kamala Harris do të bëhej zëvëndës-presidente.

Ditën e mërkurë Kamala mori pjesë në inagurimin e presidentit, Joe Biden me një veshje ngjyrë lejla, e cila ishte stiluar nga dizajnerët amerikanë Christopher John Rogers dhe Sergio Hudson. Veshjen ajo e kishte kombinuar me një gjerdan me të personalizuar nga Wilfredo Rosado.

Veshja kishte një ngjashmëri të jashtëzakonshme me atë të veshur nga personazhi Lisa Simpson në një episod të vitit 2000 të “The SImpsons”, në të cilën Lisa shfaqet e rritur dhe është bërë Presidente e Shteteve të Bashkuara.

Në episodin klasik të “The Simpsons”, të quajtur ‘Bart to the Future,’ Lisa zgjidhet Presidente e ShBA-së dhe vesh një kostum që ngjan shumë me atë që zëvendës-presidentja Harris veshi ditën e inagurimit.

Pamja e Lizës përfshinte një xhaketë lejla, një majë me një jakë të lartë dhe një gjerdan me perla me vathë të ngjashëm.

Fansat e serialit të animuar menjëherë vunë re veshjet ishin të ngjashme dhe shkuan në Tëitter për të pretenduar se është vetëm një shembull tjetër i serialit që parashikon ngjarjet botërore.

Shtuar më 22/01/2021, ora 17:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori