A do të bëhet Tahiri kurban për negociatat? Rama flet prerë
Pëlqej
Edi Rama në një konferencë për mediat, i është përgjigjur pyetjes së Ditës, nëse Tahiri ka qenë një nga temat e diskutuara me kancelaren Angela Merkel.

Pyetjes së gazetares Rama iu përgjigj kështu:

Me kancelaren kemi folur në detaje për të gjitha aspektet e raportit të progresit, për ecurinë në 5 prioritet, në mënyrë të vecantë për ecurinë e reformës në drejtësi dhe patjetër për progresin e bërë me vetingun që sic e dini dhe ju përbën një moment shumë të rëndësishëm dhe ka një vëmendje shumë të vecantë nga të gjithë por edhe nga Kancelaria gjermane”. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2018, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori