946 raste të reja dhe 33 persona të vdekur nga Covid-19 në Maqedoni
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2564 testime, ndërsa janë regjistruar 946 raste të reja me koronavirus.

Instituti për Shëndet Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 789 pacientë të shëruar.

Në 24 orët e fundit betejën kundër KOVID-19 e kanë humbur 33 persona.

Numri i personave të diagnostifikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 63 890, numri i pacientëve të shëruar është 40 977, i të vdekurve 1 825.

Shkupi 426, Tetova 46, Gostivari 46…

Numri i rasteve aktive është 21 088.
Shtuar më 02/12/2020, ora 21:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori