73 588 video, foto dhe SMS: Çfarë u gjet në iPhone X që po mbajnë në burg Vis Martinajn
Telefoni i markës Iphone X sekuestruar biznesmenit Ervis Martinaj në spital ditën kur ai mbeti i plagosur në lokalin Monopol në Ish-Bllok është duke u analizuar nga Task Forca që udhëheq luftën me krimin e organizuar.

Mësohet se në iPhone-n e Martinajt janë rekuperuar 73 558 video, foto, mesazhe dhe kontakte, të cilat do të ndihmojnë shumë në lidhje të, sipas Report TV.

Të dhënat në telefonin e Ervis Martinaj, janë në formën e SMS-ve, fotove, videove, biseda në platformat e komunikimit në Whats Up, Telegram, Viber dhe në platformën e komunikimit të Instagram. Mes foto dhe video nga me te ndryshme, kishte edhe kjo selfie te Elvis Martinaj që shiheni.

Selfia e bërë nga Elvis Martinaj e gjetur në telefonin e tij që është sekuestruar dhe zbërthyer nga hetuesit

Ekspertët izraelit pasi kanë zbuluar pasëordin kanë mundur të rikthejnë në këtë telefon me (nr.IMEI që përfundon me shifrat 587) të gjitha komunikimet nga dita e parë kur ky aparat telefoni është përdorur nga biznesmeni i fushës së basteve sportive Ervis Martinaj.
Shtuar më 19/11/2018, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori