62 vjeçarja italiane realizon ëndrrën, bëhet nënë në Shqipëri
Pas shumë kohësh në pritje të partnerit të duhur, një shtetase italiane 62 vjeçarë, është bërë nënë në vendin tonë.

Lajmi ëhstë publikuar nga mediat italiane ku raportojnë, se gruaja në fjalë i është nënshtruar fekondimit ‘in vitro’ në Tiranë dhe ka bërë të mundur sjelljen në jetë të një vajze në spiatlin e Romës.

Bebja e saj ishte shumë e shëndestshme me peshe 3 kile 200 gramë.

Gruaja e quajtur Maria, është infermiere në profesiondhe tregon se iu drejtua vendit tonë pasi ligji italian nuk e lejon këtë llojë fekondimi.

Ajo tregon se pengese nuk ishte thjesht mosha, por e penalizonte edhe fakti që ishte nënë beqare dhe për një procedure të tillë duhet te aplikonte një çift.

“Më mjafton që kjo vajzë të shkojë 18 vjeç nderkohe qe une jam ende ne jete, me pas ajo mund te ece vete ne jete, pasi fëmijët duhet të jenë të pavarur” ka thënë Maria në një intervistë për mediat italiane./albeu.com/
Shtuar më 15/11/2018, ora 11:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori