“5 Yjet” dhe “Lega Nord” bien në marrëveshje për qeverinë e re të Italisë
Pas një sërë diskutimesh më në fund është arritur marrëveshja për ndarjen e ministrive më të rëndësishme të qeverisë "Lega Nord" dhe "5 yjeve", ku Giuseppe Conte konfirmohet si kryeministër i talisë.

“Ka kushte për një qeveri politike, thonë Luigi Di Maio dhe Matteo Salvini në fund të një samiti që zgjati gati katër orë.

Por mesa duket tashmë gjithcka është zgjidhur.

Eshtë arritur marrëveshja mes "Lega Nord" dhe "5 yjeve".

Salvini – Di Mario i kanë dhënë “OK” qeverisë politike me Conten kryeministër.
Shtuar më 31/05/2018, ora 19:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori