5 shtëpitë më të shtrenjta në planet janë këto (FOTO LAJM)

Vila l’Echauguette, Monte Carlo në Monako kushton 125 milionë dollarë

Besohet të jetë ndërtuar në vitet 1880 për familjen e 'Magjistarit të Monte Carlos', François Blanc, i cili ndërtoi Operën e Monakos dhe menaxhoi kazinon e Monte Carlos! Kjo vilë ëndërrimtare është vendi ku Marie Antoinette jetoi për vite me radhë në hapësirat marramendëse të saj, me tavane të lartë dhe stilin antik.
Sigurisht, kur i shikon për të parën herë e kupton mirëfilli çdo të thotë luks, investim me shifra stratosferike që u takojnë miliarderëve apo të famshmëve në botë që tashmë i kanë kthyer në pasuritë e tyre të patundshme.

Ndryshe, këto cilësohen si pasuri ekstravagante në tregun e pronave që ofrojnë nivel të lartë jetese.

Le t'i zbulojmë në fotogalerinë e mësipërme se cilat janë rezidencat më të shtrenjta në botë! Janë kaq mahnitëse në çdo detaj tyrin!

Shtuar më 28/10/2020, ora 10:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori