33 viktima dhe 599 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Greqi
Greqia ka shënuar 33 viktima dhe 599 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

277 raste ishin vetëm në rajonin kryesor të Atikës, nga të cilat 50 në Athinë.

Ndërkohë Selaniku kishte më shumë raste se kryeqyteti, plot 69 raste.

Në krahasim me një ditë më parë, Greqia ka një rënie të rasteve ndërsa viktimat janë shtuar.
Shtuar më 15/01/2021, ora 18:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori