300 euro në natë ose "dajak", si u zbulua banda me shqiptarë në Itali
Një bandë është shkatërruar nga Policia në Itali pasi shfrytëzonin vajzat për prostitucion.

Përndryshe, ato ishin probleme, më e pakta me kërcënime dhe më e keqja, kur “puna binte”, rrahje. Shuma që duhet të fitonin çdo natë ishte 300 euro.

Atyre u mbetej vetëm një shumë e vogël. Pesëdhjetë euro shkuan në gradën më të lartë midis subjekteve që administronin rrjetin e prostitucionit ‘në terren’.

Në orët e para të mëngjesit, karabinierët e Bergamos dhe Brescia – në bashkëpunim me njësitë e specializuara të Inspektoratit të Përgjithshëm të Policisë Rumune – zbatuan 6 urdhra paraburgimi ndaj po aq subjekteve, pesë me kombësi rumune dhe një shqiptar.

Ata akuzohen si anëtarë të një bande kushtuar shfrytëzimit dhe ndihmës për prostitucion në zonën e Bergamos së Poshtme, në veçanti midis komunave të Palosco, Mornico al Serio dhe Calcinate.

Shtuar më 11/09/2020, ora 18:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori