"30 mijë euro në muaj dhe shtëpi me vlerë 250 mijë euro, kështu e paguan mafja Ardi Veliun"
Ish kryeministri Sali Berisha ka marrë një tjetër denoncim nga qytetarët të cilën ka vendosur ta bëjë publik në faqen e tij zyrtare në Facebook.

Sipas denoncimit të qytetarit, i cili konkretisht është një polic tregon se drejtori i Policisë së Shtetit është i korruptuar dhe merr ryshfete të majme.

"Zotëria është i korruptuar dhe merr paga të majme nga 30.000 euro në muaj, dhe i bëjnë dhurata shtëpi 250 mijë euro për të mbajtur kriminelët në kushte dhe situata të vështira sic janë, grabitje, plagosje, vrasje", shkruan ndër të tjerash agjenti i policisë.

Postimi i plotë i Berishës
"Polici dixhital akuzon Ardi Eskobarin per ryshfete te majme nga kriminelet!

Ai ndeshkon policet pse ndihmuan gazetaret me sistemin TIMS per te investiguar per kriminelet. sb

PERSHENDETIE Z.DR.BERISHA..JAM NE AGJENT I POLICISE NE DREJTORIN E TIRANES DHE KISHA NJE SURPRIZE PER DREJTORIN E PERGJITHSHEM ARDI VELIU QE NA HEQ VREJTIE KUDREJT RRYQFETEVE QE MERR NGA KRIMINELET E VENDIT TONE , NDAJ AKUZES QE NDIHMUAM GAZETARET PER PERDORIMIN E SISTEMIT TIMS..

PERSONI NE FJAL BEHET LLAF ISHTE NE KERKIM PREJ SHUME KOHESH DHE SIPAS Z. ARDI VELIU NE ZDUHET TE BEJME PUNEN TONE ME NDERE,SEPSE ZOTERIA ESHTE I KORRUPTUAR QE MERR PAGA TE MAJME NGA 30.000€ NE MUAJ,DHE I BEJNE DHURATA SHTEPI 250.000 € PER TE MBAJTUR KRIMINELET NE KUSHTET DHE SITIATAT E VESHTIRA SIC,JAN GRABITJE,PLAGOSJE,VRASJE,, JU LUTEM PUBLIKOHENI CFAR NJERZISH KEMI NE KRYE TE POLICIS SE SHTETI... MOS I NDODHTE NDONJE GJE NJEREZVE TE ARDI VELIUT SE ME VRAP SHKON DREJTORI I POLICISE NE VEND NGJARJE... KJO ESHT ABSURDE POR RRYQFETI ESHT I EMBEL.. RESPEKTE Z. DR BERISHA...ANONIM
Shtuar më 06/09/2019, ora 16:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori