27 vjeçari me BMW godet policin dhe arratiset, "Shqiponjat" vihen në aksion
Një 27 vjeçar është arrestuar nga Policia në Tiranë, pas një aksioni nga ana e forcave “Shqiponja” dhe “Shigjeta”.

Këto forca kishin ngritur një pikë kontrolli në zonën e ish-Fushës së Aviacionit, ku i kanë bërë thirrje një mjeti tip BMW për të ndaluar. Policia sqaron se drejtuesi i kësaj makine nuk i është përgjigjur urdhrit dhe ka tentuar të arratiset.

Njoftimi

Kundërshtoi me dhunë punonjësin e Policisë, e goditi atë me mjetin që e drejtonte pa leje drejtimi dhe më pas u largua, por u kap dhe prangos pas disa minutash ndjekjeje nga forca e posaçme “Shqiponjat”.

Në pikën e kontrollit të ngritur nga ana e “Shqiponjave” dhe “Shigjetave”, në vendin e quajtur “Ish-Fusha e Aviacionit” i është bërë shenjë ndalimi mjetit tip “BMW”, drejtuesi i të cilit nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë dhe është larguar me shpejtësi, duke goditur me mjet punonjësin e Policisë, i cili ka marrë dëmtime të lehta dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Pas disa minuta ndjekjeje, “Shqiponjat” kanë kapur dhe prangosur shtetasin A. G., 27 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr. 2 dhe nga verifikimi i kryer ka rezultuar se drejtonte mjetin pa lejen përkatëse.

Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. G., për veprat penale “Mosbindje e punonjësit të policisë”, “Kundërshtim i punonjësit të policisë me dhunë” dhe “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.
Shtuar më 01/10/2020, ora 15:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori