"20 familje mafioze kontrollojnë Shqipërinë", analisti reagon ndaj deklaratës së Lu-së
Analisti shumë i njohur, Fatos Lubonja ka reaguar në lidhje me deklaratën e ashpër të Ambasadorit Lu, i cili është shprehur se vendi po udhëhiqet nga bandat.

Lubonja u shpreh për "Neës 24" se deklarata e ambasadorit pa mbështetjen e personave brenda vendit është vështirë të sjellë ndonjë ndryshim të fortë lidhur me situatën.

“E para është se duhet të dyshojë diçka, sepse ngjarje si ajo e Elbasanit është vetëm maja e ajsbergut. Por vetëm fjala e ambasadorit është e vështirë të ndryshojë ndonjë gjë. Duhen forca të brendshme që mund të ndryshojnë diçka.

Ndryshimi nuk është vendimtar vetëm nga një ndërhyrje amerikane. Është shumë vështirë që diktatura e krimit të mund të braktiset kaq lehtazi. Mund të hiqet një babit dhe mund të vendoset një tjetër” tha Lubonja. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2017, ora 18:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori