15 vjeçarja humb jetën pasi konsumoi "të bardhë" për vetëm 400 lekë (FOTO LAJM)

Një vajzë 15-vjeçare në Britani ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike. Shkak i vdekjes së të resë mësohet të jetë bërë konsumi i një kokrre të vogël droge, e cila kushton vetëm 2.5 paund, ose 400 lekê shqiptare.

Leah Heyes u rrëzua dhe vdiq në një parking makinash në North Yorkshire. Ajo kishte konsumuar ekstazi.

Vdekja e saj ka shkaktuar polemika mbi kontrollin ndaj drogës në Britani.

Shtuar më 15/11/2019, ora 13:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori