100-vjetori, rivlerësim për ata që sollën pavarësinë
Kryeministri Berisha ka zhvilluar një takim me pinjollët e patriotëve nga Kosova, Hasan Prishtina, Isa Boletini dhe Haxhi Zeka ndërsa ka garantuar se 100-vjetori">100-vjetori do të shndërrohet në festë rivlerësimi dhe nderimi për ata që bënë të mundur pavarësinë.

Ai risolli në kujtesë ngjarjet më të rëndësishme të shënuara në rrugën e shqiptarëve për liri dhe pavarësi, duke vlerësuar kontributin e secilit prej patriotëve.

Pinjollët e patriotëve kanë ftuar kryeministri Berisha në Shkup ku në tetor do të vendoset shtatorja e Heroit Hasan Prishtina, ku dhe do të zhvillohen një sërë aktivitetesh kulturore. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2012, ora 12:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori