Vidhnin shtëpitë në Itali, në pranga 7 shqiptarë dhe 2 italianë
Në sajë të operacionit të koduar “Teleplass”, policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale italo-shqiptare, e cila grabiste shtëpitë.

Mediat italiane njoftojnë se në sajë të këtij operacioni të suksesshëm, është bërë i mundur ndalimi i disa persona, ku bëjnë pjesë 7 shqiptarë dhe 2 italianë.

Për asrye hetimi, ende nuk bëhet me dije identiteti i tyre. Të njëjtat burime shtojnë se banda në fjalë, kryente grabitje në të gjithë veriun e Italisë. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2014, ora 09:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori