Kapet shqiptari me 53 kg drogë në Itali, arrestohet dhe bashkëpunëtori italian
Një shqiptar dhe një italian janë vënë në pranga nga policia, pasi janë kapur me një sasi të konsiderueshme lënde narkotike. 53 vjeçari shqiptar u arrestua nga Guardia di Financa në Brindizi, pasi ne makinën e tij u gjetën 53 kilogramë marijuanë.

Droga është gjetur në bagazhin e makinës tip ‘Ford Fiesta’. Së bashku me shqiptarin u arrestua edhe një shtetas italian, 33 vjeç, i cili kishte precedentë penal sa i përket shpërndarjes së lëndës narkotike.

Të dy ata u ndaluan nga patrulla e policisë së Lecces, pas një ndjekje të gjatë në autostradën 613 Lecce-Brindisi, ndjekje që përfundoi në Cerano të Brindizit. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2014, ora 17:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori