Avokati i Fullanit: Unë jam kryetari i avokatëve, dhe nuk më lënë të takohem me të
Pëlqej
Avokati i Guvernatorit Fullani, Maks Haxhia, është shprehur se atë nuk e lejojnë që takohet me klientin e tij.

Gjithashtu ai shton se nuk ka dijeni nëse Fullani është ndaluar apo arrestuar.

“Në momentin që një person ndalohet apo arrestohet ai ka të drejtë që të thërrasë avokatin. Unë paraqita kartën e identitetit u prezantova dhe kërkova të takohem por nuk munda. Me irriton fakti që kur ma bëjnë mua që jam kryetar i avokatëve imagjino kolegëve të mi”, u shpreh avokati.

Shtuar më 05/09/2014, ora 21:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori