Zyrtarëve serbë u ndalohet hyrja në Kosovë
Zyrtarët serbë nuk do të kenë të drejtë të vizitojnë Kosovën të dielën, kur zhvillohet rundi i dytë i zgjedhjeve.

Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi, ka thënë se asnjë zyrtari të Qeverisë serbe nuk do t’i pranohet kërkesa eventuale që të vizitojnë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore, transmeton KTV.

Ai është shprehur se në qendrat e votimit në veri sërish nuk do të lejohen pjesëtarët e të ashtuquajturës Mbrojtja Civile. Posaçërisht në veri, sipas Rexhepit, do të jenë të angazhuar një numër i madh i forcave policore, EULEX-it dhe të KFOR-it./albeu.com/
Shtuar më 29/11/2013, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori