Zyrtare: Japin dorëheqje katër kryetarët e komunave serbe
Kanë dhënë dorëheqjekatër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe.

Dorëheqjet vinë pas rritjes së taksës nga 10 në 100 përqind për produktet me origjinë nga Serbia si dhe arrestimeve të fundit në Veri.

Ndërkaq dorëheqjet e tyre janë paralajmëruar si një urdhër nga Marko Gjuriq i Serbisë.


Shtuar më 27/11/2018, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori