Zhgobar: Politika ti japë fund krizës politike
Përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë, Samuel Zhgobar tha sot nga Prizreni se partitë politike në Kosovë duhet ti japin fund ngërçit politik që ka përfshirë vendin.

Zhgobar shtoi se zgjedhjet e fundit ishin demokratike dhe se pas qytetarëve është koha e politikanëve të dëshmojnë se mund të bëhen bashkë në të mirë të shtetit të Kosovës.

Përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, këto deklarata i bëri sot pas takimit që pati me pjesëtarë të shoqërisë civile, të cilët ia shprehen atij shqetësimet e tyre lidhur me degradimin e Qendrës Historike të Prizrenit. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori