Zhbogar premton përkrahje për kosolidimin e gjyqësorit
Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Enver Hasani, ka pritur sot përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar.

Hasani informoi Zhbogar mbi organizimin dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Ndërsa nga ana e tij, Zhbogar u shpreh i impresionuar me punën e deri tashme të kësaj gjykate dhe ka premtuar përkrahjen e BE-së në përpjekjet për konsolidimin e gjyqësisë kushtetuese në Kosovë. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2012, ora 18:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori