Zgjedhjet lokale mund t’i kushtojnë shkarkimin Jahjagës
Atifete Jahjaga
Vendimi i presidentes Atifete Jahjaga për shtyrjen e mandatit aktual të strukturave komunale apo për të shkurtuar mandatin e qeverisjes qendrore sipas juristëve dhe njohësve të legjislacionit zgjedhorë do të ishte e jashtëligjshme.

Sipas Koha Ditore, vendimi do të prodhonte dorëheqjen e presidentes. Prej kohësh zyrtarë të subjekteve politike kanë proklamuar idenë që data e zgjedhjeve për kryetarë komunash dhe për asamblistë komunalë të shtyhet për gjashtë muaj, që nënkupton deri në pranverën e vonë të 2014-s.

aralelisht kësaj, edhe data e zgjedhjeve parlamentare të caktohej në të njëjtën ditë, duke shkurtuar për gjysmë viti mandatin e legjislaturës aktuale, por edhe të Qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2013, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori