Zgjedhjet e reja janë zgjidhja?
Nënkryetari i AKR-së, Dardan Gashi mendon se partitë politike po e vazhdojnë krizën politike në vend për arsye krejt vetjake dhe jo për interesa të shtetit të Kosovës.

Gashi i ka thënë Tribunës se e vetmja zgjidhje në këtë situatë janë vetëm zgjedhjet e reja.

Sipas Gashit, kjo do të rikthente edhe besimin tek Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës se në vend mund të ketë demokraci.

Dardan Gashi vlerëson se sikur AKR-ja të ishte parti parlamentare, Kosova nuk do ta kishte kërtë krizë ku ndodhet sot. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2014, ora 09:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori