Zgjedhjet, DV: Nuk mungon votimi familjar
Përfaqësuesit e organizatës jo qeveritare “Demokracia në Veprim”, njoftuan sot se edhe pse procesi zgjedhor në Ferizaj po zhvillohet i qetë dhe pa ndonjë parregullsi të theksuar ata kanë raportuar për disa parregullsi, siç është votimi familjar.

“Edhe më tutje po shtihet një numër i qytetarëve, të cilët po kanë probleme me listat e votuesve. Rastet e tilla janë evidentuar në qendrën 2513D dhe 2510D. Po ashtu edhe më tutje po vazhdohet një trend i rasateve të shumta të votimit familjar”, ka thënë Besnik Ramadani nga “Demokracia në Veprim” e cila po monitoron procesin e votimit në Ferizaj. /albeu.com/
Shtuar më 27/05/2012, ora 18:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori