Zgjedhjet do të monitorohen nga 7 029 vëzhgues
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka akredituar 7 029 vëzhgues, të cilët do të monitorojnë zgjedhjet e 3 nëntorit. Anëtarët e KQZ-së e kanë quajtur shumë të rëndësishëm praninë e vëzhguesve, duke kërkuar nga vëzhguesit ruajtjen e votës.


KQZ-ja shqyrtoi dhe emëroi këshillat e vendvotimeve për zgjedhjet lokale në 38 komuna.Në listën e votuesve për zgjedhjet lokale numri i votuesve është 1 milion e 767 mijë e 483 votues, prej tyre 179 mijë e 164 votues janë të rinj. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2013, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori