Zgjedhjet, anulohen 11 vendvotime
KQZ e Kosovës
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar raportin përfundimtar të Qendrës për Numërim dhe Rezultate, për të anuluar dy vendvotime nga rinumërimi i 40 përqind të votave të 12 dhjetorit dhe shtatë vendvotime të tjera të votave me kusht. Ndërkaq, nga rinumërimi i 92 vendvotimeve të rivotimeve të 9 janarit, KQZ ka anuluar dy vendvotime në Skënderaj.

Lajmi është bërë i ditur nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka.
Shtuar më 18/01/2011, ora 16:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori