Zgjedhjet, sondazhi nxjerr fitues PDK-nė
Pëlqej
Partia Demokratike e Kosovės
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė hulumtim nga Klubi pėr Politikė tė Jashtme pėr zgjedhjet e 12 dhjetorit, ka nxjerr fituese Partinė Demokratike tė Kosovės me 30.2 pėr qind, kurse e dyta ka dal tė jetė Lidhja Demokratike e Kosovės me 28.1 pėr qind, ndėrsa Lėvizja Vetėvendosje ėshtė renditur forca e tretė politike nė vend me 16.1 pėr qind.

Sipas sondazhit tė publikuar nga Klubi pėr Politikė tė Jashtme partia e katėrt radhitet Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės me 12.2 pėr qind, mandej Aleanca Kosova e Re me 6.2 pėr qind dhe partia Fryma e Re me 5.6 pėr qind, kurse me vetėm 1.2 pėr qind ėshtė Lidhja Demokratike e Dardanisė.

Sondazhi i realizuar nga Klubi pėr Politikė tė Jashtme thuhet tė jetė bėrė bėrė me anketimin e 1000 tė shpėrndarė nė gjithė territorin e Kosovėn.

Bazuar nė kėtė sondazh liderėt mė tė preferuar tė shqiptarėve nė Kosovė janė Isa Mustafa, Hashim Thaėi dhe mandej Albin Kurti.

Kėsaj radhe sipas hulumtimit tė porositur nga Klubi pėr Politikė tė Jashtme, dalja nė zgjedhje ėshtė vlerėsuar shumė e madhe, madje deri nė 70 pėr qind.
Shtuar më 07/12/2010, ora 11:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.