Zgjedhje të jashtëzakonshme?
Kosova mund të shkojë në zgjedhje të reja.

Një gjë e tillë është thënë nga këshilltari politik i Hashim Thaçit, Adri Nurellari, i cili shpjegoi se nëse nuk ka partneritet mes partive, vendi duhet të shkojë në zgjedhje.

Po ashtu, edhe Naim Rashiti nga grupi Ndërkombëtar i Krizës ka theksuar se pa një qeveri gjithëpërfshirëse, Kosova është e destinuar të shkojë në zgjedhje.

Në një kohë që janë krijuar dy blloqe politike kryesore dhe asnjëra nuk e ka shumicën për ta formuar qeverinë e re, 'zgjidhja' duket se janë zgjedhjet. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori