Zekerija Qazimi e Liridon Kabashi, 30 ditë burg shtëpiak
"Imamit" nga Gjilani, Zekerija Qazimi dhe Liridon Kabashit nga Skëndëraj iu është caktuar masa e sigurisë 30 ditë burg shtëpiak.

Ata dyshohen të kenë kryer veprën penale të terrorizmit.

Më saktë, neni që kap personat e lartpërmendur është ai i përcaktuar si " rekrutim për terrorizëm, organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist, nxitje të urrejtjes, përçarje ose mos durim kombëtar, racor, fetar apo etnik"./albeu.com/

Shtuar më 17/08/2014, ora 15:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori