Zbulohet busti i Adem Jasharit në aeroportin e Prishtinës
Në Aeroportin e Prishtinës është zbuluar statuja e heroit kombëtar, Adem Jashari, pikërisht në atë aeroport që mban emrin e tij dhe pikërisht në ditëlindjen e tij, më 28 Nëntor.

Haldun Firat Kokturk, drejtor i aeroportitAdem Jashari” tha se do të punojnë gjithmonë me qëllim të zhvillimitAeroportit por edhe të të gjithë Kosovës.

Ndërsa ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Fadil Ismajli tha se kjo vepër është madhështore.

Ndërsa, Adem Demaçi ka theksuar se Kosova duhet zhvilluar, për shkak se kjo ishte dhe dëshira e luftëtarëve që ranë për liri./albeu.com/


Shtuar më 28/11/2014, ora 15:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori